Çukurova Gürses Gazetesinin WEB Sitesidir

Gürses Haber

  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
www.ahmetcansever.com

ANA SAYFA

RSS

KÜNYE

İLETİŞİMÇUKUROVA GÜRSES GAZETESİ WEB SİTESİDİR                ÇUKUROVA GÜRSES GAZETESİ WEB SİTESİDİR                ÇUKUROVA GÜRSES GAZETESİ WEB SİTESİDİR

Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam13
Toplam Ziyaret3521

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Adana Barosu işbirliğiyle düzenlenen Dünya Kadınlar Günü programı kapsamında kadın dernekleri ortak bir basın açıklaması yaptı.

KADIN MECLİSİ BİLEŞENLERİNDEN ORTAK ÇAĞRI

 

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Adana Barosu işbirliğiyle düzenlenen Dünya Kadınlar Günü programı kapsamında kadın dernekleri ortak bir basın açıklaması yaptı.

 

Kadın Meclisi Başkanı Zeynep Cennet Ünal tarafından okunan bildiride; "Dünya’da her üç kadından biri hayatının bir döneminde şiddete maruz kalmaktadır. Her beş kadından biri cinsel tacize veya tecavüze uğramaktadır. Yeryüzünde yaşama dair tüm işlerin % 66’sı kadınlar tarafından görülmekte, edinilen malların ise % 99’u erkeklere ait bulunmaktadır. En Çok çalışan ama en az mal edinimine sahip olan yine kadınlardır." ifadeleri kullanıldı.

 

Bildiri şöyle devam etti:

 

"Toplumsal cinsiyetçi bakış açısının hakim olduğu bir düzende, uygulamada yetersizlik olduğu sürece kadının kadın olmasından dolayı yaşadığı sorunlar da devam edecektir.

Biz kadınlar şiddetsiz yaşam haklarımıza saldırılmayan bir dünyada yaşamak istiyoruz.

Bu durumun toplumda kadını güçlendirmeden mümkün olamayacağını düşünüyoruz. Kadını güçlendirmek için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyor ve yapılmasını da bekliyoruz."

 

"SES VER" PANELİ

 

Basın açıklamasının ardından program, 75. Yıl Sanat Galerisi'nde düzenlenen "Ses Ver!" paneliyle devam etti. Panelin açılış konuşmalarını Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak ve Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük gerçekleştirdi. Panele, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Ekrem Aslan da katıldı.

 

Sazak yaptığı açıklamada; "Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin Sözlü'yü temsilen Kadın Meclisi'mizce hazırlanan taahhütnameyi imzalıyorum. Adana Kent Konseyi olarak; dün de, bugün de, yarın da Kadın Dostu Kent ünvanını almak için kadın derneklerimizle bir olup çalışacağımıza söz veriyoruz." dedi.

 

Kadınların geniş katılım gösterdiği panelin konuşmacıları; Kıdemli Uluslararası Danışman Serap Gültekin Güler, Doç.Dr. Ayşe Devrim Başterzi ve Av. Müjde Tozbey Erden'di.

 

Panelde; "Çalışma Hayatında Kadın, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Kadın Cinayetlerinin Hukuksal Boyutu" konularında uzmanlar tarafından katılımcılara bilgi verildi.

 

Adana Barosu tarafından her yıl verilen Av. Ülcaz Şahin Ödülü'nün onuncusu, panelin sonunda Avukat Müjde Tozbey Erden'e takdim edildi.35 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
GAZETEMİZ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.78655.8097
Euro6.40396.4295
Hava Durumu